02

RUMUNIA HELIBOARDING

Zapraszamy na niesamowitą przygodę w rumuńskich Karpatach, przez kilka dni przeżyjesz niesamowitą ilość wrażeń!

Więcej zdjęć i filmów na stronie:
http://www.hurtownia-adrenaliny.pl/oferta/incentive/81-skutery-rumunia-rumunia-skutery-skutery-niene-heliski-hurtownia-adrenaliny
http://www.hurtownia-adrenaliny.pl/galeria/category/46-heliski,%20skidoo
02

Terminy:
luty/marzec

Opis oferty:

  • Transport busem ( podróż z Katowic zajmuje około 10 godzin)
  • Zakwaterowanie w pensjonacie *** na wysokości 1800 m n.p.m
    Pensjonat udostępnia pokoje 2, 3 osobowe lub apartament, WiFi
  • W odległości 100 metrów od pensjonatu kilka wyciągów orczykowych
  • Wyciąg krzesełkowy o długości ponad 3000metrów
  • Heliboard w masywie Tarcu
  • Możliwość wypożyczenia zestawu lawinowego ABC

Program wyjazdu opcja 4 dni sugerujemy 3 dni:
1 dzień
- wyjazd z Polski, przyjazd w godzinach wieczornych
2 dzień - przyjazd do pensjonatu w godzinach porannych, śniadanie, transfer helikopterem do doliny, w dolinie do dyspozycji ratrak transportowy oraz skuter, szkolenie lawinowe oraz cały dzień zjazdów freeridowych z okolicznych szczytów
3 dzień - heliboarding- 5-6 wylotów i zjazdy o różnym stopniu trudności, po heli możliwość korzystania z lokalnych wyciągów
4 dzień - heliboarding- 5-6 wylotów i zjazdy o różnym stopniu trudności, zjazd freeridowy(ok. 4km) do dolnej stacji kolejki i wyjazd do Polski

Cena od: 2900 pln( 3 dni)

Cena zawiera:
Transport z Katowic, transfer do hotelu skuterami śnieżnymi, zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja), przewodnik, dzień freeridu w dolinie z transferem helikopterem, 2 dni heliboardu.

Dodatkowo:
Ubezpieczenie NNW III grupa ryzyka- 50pln

Wypożyczenie zestawu ABC- 70 pln/dobę (detektor, sonda, łopatka)

Muntele Mic
Kompleks Turystyczny Muntele Mic (Complex turistic Muntele Mic) położony jest w Górach Tarcului w Karpatach Południowych. Najwyższym punktem tych gór jest szczyt Tarcu, osiągający wysokość 2190 m n.p.m. W rejonie tego pasma, można wyodrębnić cztery potężne masywy, trzy z nich: Tarcu, Baicu i Bloju tworzą jedno potężne pasmo, natomiast czwarty – Muntele Mic odcięty jest od pozostałych głęboką doliną. Kompleks a zarazem stacje narciarską usytuowano w masywie Muntele Mic, u stóp najwyższego szczytu tego pasma o tej samej nazwie i wysokości 1802 m n.p.m.

Miejsce to najbardziej popularne jest zimą, a na narciarzy czeka tu potężny wyciąg o długości 3492 metrów. Na krzesełko siadamy na wysokości 773 m n.p.m. i pokonujemy różnicę wysokości wynoszącą 799 m. Na górze mamy do wyboru kilka tras o różnym stopniu trudności. Kompleks położony jest na wysokości 1525 m n.p.m. i bez problemu można tu również dojechać samochodem osobowym. Od miasteczka Caransebes prowadzi tu asfaltowa droga, która pod koniec, gdy zaczynamy już piąć się do góry, jest dosyć wąska i kręta, za to zapewnia wiele pięknych widoków.

Stacja Muntele Mic to miejsce godne uwagi, ze względu na łatwy dostęp i dużą wysokość, z której możemy odbywać wycieczki. Wyjście na szczyt Muntele Mic z kompleksu to spacer, a widoki z góry zapierają dech w piersiach. Łatwo i w miarę szybko możemy też przemieścić się na sąsiedni masyw, by zdobyć najwyższy szczyt tutejszych gór. Zimą oprócz szaleństw na wyciągu są tu również świetne tereny do wycieczek na nartach turowych.

Zakwaterowanie:
Feliks Chalet oferuje zakwaterowanie na górze Mic, około 22 km od Caransebes Mun,
Nowo wybudowany domek wyposażony jest we wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić niezapomniane wakacje lub weekend w ośrodku, który daje wiele możliwości rekreacji (narciarstwo, snowboard,skutery śnieżne, heliski, turystyka), ośrodek z dala od tłumów wielkich kurortów.

03

Pensjonat Feliks to trzygwiazdkowy ośrodek wspaniale usytuowany, wychodząc z ośrodka możemy od razu wsiąść na skutery śnieżne i delektować się alpejskimi krajobrazami, nieopodal jest ośrodek narciarski, w którym możemy szkolić się z narciarstwa, snowboardu. Jednym z organizatorów jest Paweł Deżakowski instruktor wykładowca Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu dlatego mogą Państwo skorzystać z profesjonalnego szkolenia, a także przeżyć niezapomniane chwile podczas heliboardingu organizowanego w tym rejonie.

04

Szkolenia lawinowe, podstawy back country, spektakularne przeloty helikopterem i zjazdy freeridowe, prawdziwa wyprawa skuterami śnieżnymi po szczytach gór, wspaniałe miejsce, klimat, sprawdzona kadra instruktorska.
Nasz przewodnik zorganizuje szkolenie lawinowe was helikopterem w niedostępną dolinę, gdzie będą na was czekały leżaczki, ognisko i skutery śnieżne, prywatna dolina z dala od zgiełku, prawdziwy freeriding pod okiem doświadczonych instruktorów.

05

06

Dla zapewnienia dobrej opieki instruktorskiej maksymalna ilość uczestników przypadającej na jednego instruktora 5 osób !!!