Albania

Albania Wakacje w Albanii

Hotel Driloni**

KURORT KSAMIL
Termin: oferta całoroczna wyliczana indywidualnie na życzenie klienta
Cena: od 120zł za dzień / 1 os. (dojazd własny z wyżywieniem)
(możliwość organizacji dojazdu autokar/samolot)

ZAMÓW TERAZ!

Opis wyjazdu

Cena zawiera:

  • 9 noclegów w Hotelu Driloni** (pokoje 2, 3 ,4 osobowe, klimatyzacja) położonego 5 minut spacerkiem od pięknej piaszczystej plaży
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu)
  • Ubezpieczenie KL, NNW Travel World, Standard
  • Dojazd autokarem SYPIALNYM (rozkładane fotele do spania na leżąco , klimatyzacja, barek)
  • dwie wycieczki fakultatywne (Butrint, Jezioro Szkoderskie – ze względu na krótkie odległości naszych wycieczek fakultatywnych dojazd do miejsc zwiedzania będzie wykonywany transportem komunikacji lokalnej)
Opis wycieczek
Butrint w Starożytności istniała tu osada Iliryjska, VII w p.n.e. przekształcona w grecką kolonie. Według mitu założona przez uciekinierów z Troi (wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco). Niewielka osada i stanowisko archeologiczne w południowej Albanii przy granicy z Grecją, od 1992 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W 1997 roku obiekt został uznany za zagrożony w związku ze splądrowaniem miejscowego muzeum w trakcie niepokojów społecznych w kraju. W 2002 roku na terenie wokół wykopalisk ustanowiono Park Narodowy Butrint. W 2005 roku usunięto Butrint z miejsc zagrożonych na Liście UNESCO.

Jezioro Szkoderskie (serb. Skadarsko jezero, alb. Liqueni i Shkodrës) – największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, położone na granicy Albanii i Czarnogóry. 2/3 jeziora leżą w Czarnogórze, a 1/3 w Albanii. Jezioro ma charakter krasowy, a znajduje się w dolinie położonej 7 km od brzegu morza. Dochodzi do dużych wahań poziomu wód. Do jeziora uchodzi kilka większych rzek, z których największa jest Morača, a z jeziora wypływa rzeka Buna (Bojana), która poprzezbifurkację uchodzi do Adriatyku i rzeki Drin. Największe miasto w okolicy jeziora to albańska Szkodra. Na jeziorze znajdują się wyspy, na których mieszczą się zabytkowe monastery (monaster Starčeva Gorica, monaster Moračnik). Jezioro jest także miejscem gniazdowania licznych kolonii ptaków. Jest to jedno z niewielu w Europie miejsc występowania pelikanów. Znaczną część czarnogórskiego fragmentu jeziora obejmuje Park Narodowy Jeziora Szkoderskiego (serb./czarnog. Nacionalni Park Skadarsko jezero) o powierzchni 40 tys. ha.

Zdjęcia:

Galeria