Vanilia Travel Biuro podróży Kraków

Ziemia Święta i Egipt - Trzy Płomienie Jednej Lampy

06.09. do 13.09.
Wylot: Katowice/Warszawa/Gdańsk/Wrocław
2 os
Cena od: 2790zł

Zakwaterowanie:
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora (wg programu) – (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja oraz bar
Wyżywienie:
śniadania oraz kolacje (wg opisu w programie)

Program
Jerozolima – święte miasto • Via Dolorosa – Droga Krzyżowa • Ściana Płaczu • Betlejem – Grota Narodzenia • Nazaret – Bazylika Zwiastowania NMP • Kafarnaum – Góra Błogosławieństw • Jordan i Jezioro Galilejskie • Masada – twierdza Heroda • Qumran • Morze Martwe – dla urody • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Sharm el Sheikh

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 3* w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na przejście graniczne pomiędzy Egiptem a Izraelem (Taba-Eilat). Po załatwieniu formalności granicznych (trwają ok 2godz.) spotkanie z izraelskim przewodnikiem. Na granicy zmiana autokaru z egipskiego na izraelski. Następnie transfer doliną Arava na nocleg w Betlejem.(Trasa ok. 580 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od: Ściany Płaczu, która pamięta czasy Świątyni Salomona stąd rozciąga się widok na Plac Świątynny z Kopułą Skały i meczetem Al-Aksa zobaczymy również Złotą Menorę. Przejazd do Ein Karem i wizyta w kościele Jana Chrzciciela (wg tradycji tu się urodził), Góra Hertzla z Instytutem Yad Vashem – swoistym muzeum upamiętniającym Holokaust. Następnie udamy się do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa – wejście do Groty Narodzenia i wybudowanego na niej kościoła. Dla chętnych zwiedzanie “Jerozolimy nocą ” w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD). Kolacja i nocleg w Betlejem. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wjedziemy na Górę Oliwną z roztaczającą się stąd panoramą Jerozolimy. Wstąpimy do kościoła Pater Noster, wybudowanego nad grotą, w której Jezus nauczał swoich uczniów. Następnie zobaczymy Bazylikę Wszystkich Narodów Gethsemani w Ogrójcu. Wejdziemy w obręb murów Starego Miasta i rozpoczniemy zwiedzanie Drogi Krzyżowej przechodząc ulicami dzielnicy muzułmańskiej (z bazarami arabskimi) oraz dzielnicą chrześcijańską. Ostatnie stacje Via Dolorosa znajdują się w obrębie Bazyliki Grobu Pańskiego z Golgotą i Grobem Jezusa. Opuścimy “Święte Miasto” spacerując przez dzielnicę żydowską i oglądając pozostałości Cardo Maximus z czasów Hadriana. Kolacja i nocleg w Betlejem.(Trasa ok. 60 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Nazaretu, w którym zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania i kościół Św. Józefa (jeśli wystarczy czasu możliwość fakultatywnego odwiedzenia Jaffy i Tel Avivu oraz Cezarei Nadmorskiej, płatne dodatkowo ok.40 USD). Kolejnym etapem wycieczki będzie Kana Galilejska (miejsce pierwszego cudu – przemienienia wody w wino). Na zakończenie dnia przejażdżka łodzią po Jeziorze Galilejskim (szczególnie polecamy obiad z rybą św. Piotra jako daniem głównym nad jez. Galilejskim w cenie ok. 20 USD).Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.(Trasa ok. 260 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do kilku kościołów związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami. Udamy się do Tabgha (wg tradycji biblijnej miejsce rozmnożenia chleba i ryb). Kolejnym etapem podróży będzie Kafarnaum, wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa. Dalej przejedziemy na Górę Błogosławieństw (miejsca tzw. Kazania na Górze oraz wyboru apostołów). W Yardenit będziemy mogli zamoczyć nogi w wodach Jordanu i odnowić samodzielnie chrzest w rzece, w której chrzczony był Jezus. W drodze nad Morze Martwe zwiedzimy teren wykopalisk w Bet Shean, zobaczymy między innymi teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata – Jerycha (dodatkowo płatne – ok. 15 USD). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Betlejem.(Trasa ok. 220 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie zwiedzanie jaskiń Qumran, w których odnaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego – starożytne teksty biblijne. Zatrzymamy się przy Masadzie – twierdzy Zelotów (wjazd kolejką linową do twierdzy dodatkowo płatny ok. 15 USD/os.). Zwiedzanie zakończymy relaksującą kąpielą w Morzu Martwym – 420 m poniżej poziomu morza. Przejazd w kierunku Eljatu przez Pustynię Judzką i Dolinę Arawa na granicę izraelsko-egipską. Odprawa paszportowa i transfer autokarem do Sharm el Sheikh wieczorem kolacja i nocleg w hotelu *** w Sharm el Sheikh. (Trasa ok. 580 km).

Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow Tours na miejscu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh – transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski – transfer na lotnisko.

Uwagi do programu:

  • Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
  • W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
  • Do urządzeń elektrycznych z “grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.
  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
  • Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

 

Świadczenia:
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA – wariant standard (KL, CP, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Kolorowego Kanionu oraz Parku Narodowego Ras Mohamad – autokarem) opłat granicznych ok.45 USD orazkosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, obsługa lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp: ok. 130 USD razem w Izraelu i Egipcie oraz wjazd kolejką linową na Masadę (15 USD) – płatne obligatoryjnie na miejscu Cena nie obejmuje też:napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie), oraz innych wydatków osobistych.

 

Inne:

Paszport i wiza

  • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
  • Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy wykupywać standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ona ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

Wycieczki lokalne
Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne:

GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY – wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru. Cena ok. 38 USD.
DELFINARIUM – pokaz zabaw z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony. Cena ok. 25 USD.
RAS MOHAMED – wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!). Cena ok.45 USD + 5 USD na wejściówki do parku.
Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

Galeria